یکشنبه 27 مرداد 1398

مهم ترین کارکرد وقف در جامعه ایجاد عدالت اجتماعی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/15 12:40 بازدید: 180

بمناسبت هفته وقف : دیدار رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر با فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ بمناسبت فرا رسیدن هفته وقف رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه رودسر با سرپرست فرمانداری رودسر دیدار نمودند .

علی وارسته بهدانی در این نشست با اشاره به اینکه وقف در فرهنگ دینی ما از جایگاه رفیعی برخوردار است گفت : وقف یکی از برترین مصادیق احسان و نیکوکاری در جامعه است و در دین مبین اسلام هم بسیار به آن تآکید شده است .

وی خاطر نشان کرد : بقاع متبرکه به عنوان یک سرمایه به شمار می روند و از این ظرفیت و پتانسیل ها باید به نحو احسن در جهت توسعه و رشد جامعه استفاده نمود .

وارسته بهدانی به نقش بقاع متبرکه در توسعه صنعت گردشگری اشاره نمود و افزود : با توجه به عشق و ارادت مردم به اهل بیت ، بقاء متبرکه نقش بسزایی در جذب گردشگری مذهبی ایفا می کند و باید تلاش کنیم تا بسترها و زیرساختها را برای توسعه این صنعت فراهم نماییم .

سرپرست فرمانداری رودسر در ادامه سخنان خود به کارکردهای وقف در جامعه اشاره نمود و گفت : مهمترین کارکرد وقف در جامعه ایجاد عدالت اجتماعی است .

وی با بیان این مطلب که می توان از وقف در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی استفاده نمود افزود :  برای توسعه و گسترش اقتصاد مقاومتی در جامعه به شکل های مختلف می توان با تغییر نگاه در حوزه وقف شرکت های دانش بنیان را حمایت نمود .

وارسته بهدانی خاطر نشان کرد : در امور وقف باید سعی کنیم دیدگاه و ذهنیت مردم را از لحاظ سنتی خارج کنیم و براساس نیازسنجی در سطح جامعه به مسائل مختلف که نیازمند توسعه هستند گرایش دهیم .

خوبرو رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودسر نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده و در حال اجرا در حوزه موقوفات و بقاء متبرکه در سطح شهرستان ارائه نمود .

دولت و ملت همدلی و همزبانی