پنجشنبه 27 تیر 1398

ارایه خدمات عمومی بهتر به مردم مستلزم سرشماری دقیق و جامع از جمعیت است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/01/25 12:03 بازدید: 96

فرماندار شهرستان رودسر برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات عمومی بهتر و مناسب به مردم را در گرو آمار دقیق و جامع از نفوس جمعیت دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ حسین اسمعیل پور روز شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان که در کتابخانه عمومی شهید محمدیان بخش رحیم آباد این شهرستان برگزار شد بیان کرد:مادامیکه آمار درست از جمعیت شهرستان نداشته باشیم نمی توانیم برای توسعه و خدمات بهتر و مناسب به مردم برنامه ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه داشته های آماری زمینه توسعه و برنامه ریزی را فراهم می کند آمار را مهم ترین عوامل تاثیر گذار در برنامه ریزی عنوان و اظهار کرد :معتقدم برنامه ریزی متکی بر آمار های صحیح و درست مطمئنا از عوامل مهم در موفقیت و پیشرفت جامعه است.

اسماعیل پور در بخش دیگری از سخنان خود روند توسعه این شهرستان را در برخی شاخص ها متوازن ندانست و تصریح کرد :به طور مثال با وجود چشمه های فراوان در مناطق اشکورات این که این مناطق با کمبود آب آشامیدنی مواجه است هیچ توجیهی ندارد و دیگر اینکه وضعیت برخی راههای روستایی هم شرایط خوبی ندارد.

به گفته وی،  تاکید بر این است که در این حوزه ها باید واقع نگر بود.

فرماندار رودسر همچنین از اختصاص دو میلیارد و 260میلیون تومان اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی برای ایجاد طرح آب بندان های رسوب زا در منطقه کاکرود -لسبو این شهرستان خبر داد.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست،  بخش رحیم آباد را به نسبت دیگر بخش های منطقه دارای محرومیت بیشتر دانست که ضرورت دارد سازو کار های مناسب برای رفع محرومیت زدایی صورت گیرد.

اسداله عباسی در ادامه با بیان اینکه باید تلاش کنیم رونق تولید ملی در کشور به یک باور عمومی تبدیل شود افزود :بی تردید تحقق این مهم با بهره‌گیری از همه امکانات و توان و با همدلی و همکاری امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت تصمیم اخیر آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی آن را عملی بیهوده و در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی عنوان که از آن طرفی نخواهند بست.

وی همچنین به بحران سیل در کشور هم اشاره و با بیان اینکه همه نظارت کنیم دولت به تنهایی سیل را مهار و مدیریت کند نگاه درست و معقول نیست و باید همه دست به دست هم دهیم تا بر آن فایق آییم.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی حبیبی امام جمعه رحیم آباد نیز در این نشست بر ضرورت جبران خسارات وارده به محصولات کشاورزی و باغی مردم اشکورات،  ساماندهی ورودی شهر رحیم آباد،  بهبود وضعیت راههای روستایی و شهری و شتاب بخشی در روند ساخت سد پلرود و تصفیه خانه طول لات تاکید کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی