یکشنبه 28 مهر 1398

همایش شوراهای اسلامی شهرستان رودسر برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/15 12:12 ویرایش : ‎1398/02/16 09:50 بازدید: 194

به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها همایش شوراهای اسلامی شهرستان رودسر عصر روز شنبه در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ عضو هیات رییسه شورای عالی کشور در این مراسم با اشاره به نقش و اهمیت شورا در روند تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها آن را از افتخارات و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت:بی تردید شوراها در فرایند توسعه نقش تاثیر گذاری دارند و باید از این نهاد مردمی به جد حمایت شود.
موسوی با بیان اینکه شوراها حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند افزود :معتقدم هر قدر این هم افزایی و هم پوشانی در شوراها و مسئولان وجود داشته باشد طبعا خروجی آن منافع و مصالح مردم را در خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اینکه در سالروز شوراها همایشی در استان گیلان به منظور تجلیل و پاسداشت از شوراها در استانداری برگزار نشد ابراز ناخرسندی کرد.
به گفته وی، ، هم اکنون 120هزار نفر اعضای شوراهای اسلامی در سطح کشور و در گیلان 7هزار نفر عضو شورای اسلامی هستند.
فرماندار شهرستان رودسر در این مراسم با بیان اینکه برای اجرای پروژه تصفیه خانه طول لات رحیم آباد این شهرستان 30میلیارد تومان اعتبار برآورد شده اظهار کرد :تلاش می کنیم مرحله به مرحله این پروژه را انجام دهیم و در سال جاری نتیجه عملی از آن شاهد خواهیم بود.
حسین اسماعیل پور به موضوع پسماندها در این شهرستان اشاره و اضافه کرد :هر کسی طرح و برنامه ای در این زمینه دارد ارایه دهد و ما هم در این زمینه کمک می کنیم..
وی در ادامه سخنان خود از افزایش چهار برابری بودجه ورزش این شهرستان در سال جاری خبر داد.
اسماعیل پور به نقش و جایگاه شوراها اشاره و بیان کرد: شوراها نقش موثر و سازنده در روند توسعه دارند و اعتقاد دارم به جای پرداختن به رویکرد تقابلی با مدیران به رویکرد تعامل روی آورده که طبعا این شرایط به نفع و مصالح جامعه است.
نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید گفت :آنچه ما انتظار داریم این است که سهم ما در حوزه شهرستان های رودسر و املش از این طرح چقدر بوده است.
اسداله عباسی افزود:متاسفانه بیمارستان رودسر فاقد دستگاه سی تی اسکن است و دیگر اینکه با وجود احداث بیمارستان در املش اتاق عمل راه اندازی نشده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ساماندهی منطقه باقر آباد رودسر تاکید کرد و از شورا و شهرداری رودسر خواست از همه توان و ظرفیت خود برای انجام آن بکارگیری کنند.
وی ادامه داد :به عنوان نماینده مجلس تاکنون سه میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد رونق تولید و اشتغال در این دو شهرستان ها بودجه تزریق شده است.
رییس شورای اسلامی شهرستان رودسر هم در این مراسم با بیان اینکه تلاش هایی برای توسعه این شهرستان در ابعاد و اشکال مختلف آن صورت گرفته اما هنوز تارسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد که باید بیشتر تلاش کنیم.
مسلم احمدیان درسنکی افزود: به عنوان نمونه منطقه اشکورات برغم نقش بزرگ و تاثیر گذار در فرایند اقتصاد کشور متاسفانه از حیث برخی امکانات زیر ساختی محروم است.
وی همچنین بر ضرورت افزایش متعارف قیمت برگ سبز چای، شتاب بخشی در روند ساخت کمر بندی کنار گذر کلاچای و همچنین اجرای پروژه راه کلاچای -رحیم آباد -قزوین تاکید کرد.
نهم اردیبهشت ماه در تقویم ملی کشور روز شوراها نامگذاری شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی