یکشنبه 27 مرداد 1398

مبنای بازآفرینی شهری باید مبتنی بر معیارهای میراث فرهنگی لحاظ شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/23 13:48 بازدید: 111

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ فرماندار رودسر روز دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری با بیان اینکه اجرای این طرح امری ضروری و انکار ناپذیر است گفت : معتقدم مبنای بازآفرینی شهری رودسر باید مبتنی بر معیارهای میراث فرهنگی لحاظ شود .
حسین اسمعیل پور با تاکید بر اینکه باید دستگاههای مرتبط در این زمینه نگاه مسئولانه داشته باشند افزود : برای تحقق طرح بازافرینی شهری باید نوع نگاه و دیدگاه خود را به شهر تغییر دهیم و این امر مستلزم ان است که کارهای نو ، ابتکاری و ماندگار در شهر ارائه دهیم که طبعا همه این ها به روند بازآفرینی شهر کمک شایانی خواهد کرد .
وی بهره گیری از تصمیم و خرد جمعی را در تحقق این امر مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : تلاش می کنیم در یک پروسه زمانی یکساله طرح بازآفرینی شهری را در رودسر محقق کنیم .
اسمعیل پور نقش دستگاههای مرتبط علاوه بر میراث فرهنگی ، آب ، برق و گاز را در ساماندهی و اجرای طرح بازآفرینی شهری مهم برشمرد و گفت : اگر همه دستگاههای یاد شده به ظور هماهنگ عمل کنند مطمئنا می توانیم به وضعیت نابسامانی و شلوغی شهر خاتمه دهیم .
وی اتخاذ هماهنگی های لازم میان مردم و مجریان طرح را مورد تاکید قرار داد و گفت: طبعا ً بهره گیری از این دو ظرفیت از وظایف شورای شهر است .
فرماندار رودسر ایجاد نظم ، انضباط و ساختار هماهنگ در نظام شهری را امری بدیهی ذکر و بیان داشت : اگر بتوانیم مطالعه دقیق تر و جامع تر برای ساماندهی شهر داشته باشیم مطمئنا حصول به نتیجه دور از تصور نخواهد بود .
رضا زنده دل شهردار رودسر هم در این نشست گفت : برای بازآفرینی شهری رودسر به بیش از 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .
دومین نشست ستاد باز آفرینی شهری رودسر روز دوشنبه با حضور جمعی از مسئولان دستگاهها در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر تشکیل شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی