یکشنبه 17 آذر 1398

فعال شدن کانون خبرنگاران شهرستان در رودسر

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/20 08:45 بازدید: 177

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر : حسین اسمعیل پور فرماندار رودسر روز شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار از راه اندازی کانون خبرنگاران در این شهرستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.
فرماندار رودسراین اقدام را در راستای ساماندهی خبرنگاران و استقرار آنان در یک مکان مشخص و معین برای انجام امور خبری عنوان و گفت: خبرنگارانی که دارای کد خبرنگاری هستند به آنها مجوز فعالیت داده می شود، ضمن اینکه امکانات نیز در حد متعارف پیش بینی شده است.
وی در ادامه سخنان خود زمان، زبان، مکان و موضوع را چهار شرط مشخص در کار خبر ذکر و اظهار کرد: اگر این چهار شرط در خبر رعایت شود مطمئنا اثرگذاری و منبع خبری خواهد شد.
فرماندار رودسر عرصه خبر را صحنه رقابت دانست و اضافه کرد: در این راستا خبرنگاران باید خود را در آزمون های سخت محک بزنند.
اسمعیل پور به شرایط کنونی کشور اشاره و با بیان اینکه کشور در شرایط عادی نیست و در جنگ تمام عیار اقتصادی بسر می بریم تصریح کرد: این شرایط به منزله آن نیست که مقاومت نکنیم بلکه باید از امکانات و منابع موجود کشور به شکل بهینه استفاده شود.
به گفته وی، با این وجود گام های خوبی در راستای توسعه زیر ساختهای این شهرستان در حوزه های مختلف صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به 40 کیلومتر جاده سازی و آسفالت 15روستا اشاره کرد.
وی در خاتمه سخنان خود از خبرنگاران خواست با نقد سازنده نه مخرب به روند توسعه شهرستان کمک کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه رودسر هم بر لزوم تلاش های موثر خبرنگاران برای ایجاد روحیه نشاط آفرینی و امید بخشی در جامعه تاکید کرد
اسداله عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم روشنگری و اعتماد سازی را از رسالت مهم خبرنگاران بر شمرد و گفت :انتظاری که جامعه‌ از شما دارد این است که واقعیت های جامعه را انعکاس و جلوی شایعه پراکنی گرفته شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی