پنجشنبه 28 شهریور 1398

بهره مندی 95 درصدی روستاهای گیلان از گاز طبیعی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/15 18:15 بازدید: 40

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه شاخص بهره مندی روستاهای کشور از گاز طبیعی 84 درصد است افزود: متوسط بهره مندی روستاهای گیلان از شاخص کشوری بالاتر بوده و 95 درصد است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر،حسین اکبر که صبح روز چهارشنبه برای ملاقات با فرماندار رودسر به شرق گیلان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه شاخص بهره مندی شهرهای گیلان از گاز طبیعی 100 درصد است.
وی با بیان اینکه شاخص بهره مندی روستاهای کشور از گاز طبیعی 84 درصد است افزود: متوسط بهره مندی روستاهای گیلان از شاخص کشوری بالاتر بوده و 95 درصد است.
مدیر عامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه بیش از دو هزار و 15 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند تصریح کرد: شهرستان رودسر به دلیل مناطق صعب العبور اشکورات و سخت بودن خدمات گاز رسانی به این مناطق شاخص بهره مندی آن از متوسط استانی پائین تر بوده و 87 درصد است.
وی با بیان اینکه در شهرستان رودسر اجرای پروژه جدید در دو خوشه تعریف شده است گفت: در خوشه سجیدان که شامل گاز رسانی به 20 روستا بوده با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان پروژه آغاز شده که برای اجرایی کردن این طرح نیازمند همکاری و همگرایی شهرستان با شرکت گاز جهت تسریع و تسهیل در امور هستیم تا این روستاها به مدار گازرسانی وارد شوند.
اکبر با اشاره به اینکه کار گاز رسانی به چهار روستا هم در خوشه ای به نام جلگه در حال انجام است بیان کرد: امیدواریم کارهای اجرایی این پروژه هم تا پایان امسال اجرایی شود تا بتوان شاخص بهره مندی روستاهای شهرستان رودسر را افزایش داد.
وی با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما بر لزوم رعایت نکات ایمنی از سوی مصرف کنندگان تاکید کرد و افزود: متاسفانه سال 98 سال خوبی برای شرکت گاز گیلان نبود و تعداد زیادی از مشترکین ما به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی دچار حادثه شدند و بر اثر گاز گرفتگی و یا انتشار گاز و انفجار جان خود را از دست دادند.
مدیر عامل شرکت گاز گیلان همچنین از مشترکین خواست تا با رعایت حداکثر صرفه جویی اجازه دهند تا همه جای کشور به ویژه مناطق سردسیر از این موهبت خدادادی بهره مند شوند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی