پنجشنبه 28 شهریور 1398

جمعیت هلال احمر در حوادث گوناگون بویژه بحران ها نقش تاثیر گذاری دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/15 18:16 بازدید: 41

فرماندار شهرستان رودسر گفت: جمعیت هلال احمر در حوادث گوناگون بویژه بحران ها نقش تاثیر گذاری دارد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ حسین اسمعیل پور در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به نقش تاثیر گذار جمعیت هلال احمر در حوادث و بحران ها اظهار داشت: حضور جمعیت هلال احمر منحصر به حوادث و بحران ها نیست بلکه امروز با توجه به ماموریت های مختلف این جمعیت، شاهد تاثیر گذاری این مجموعه در صحنه های گوناگون هستیم.
وی ایجاد خانه های هلال بویژه در روستاها را یکی از اقدامات موثرجمعیت هلال احمر عنوان کرد و افزود: بی تردید ایجاد خانه های هلال در خدمت رسانی سریع به مردم تاثیرات مثبتی را بر جای می گذارد.
اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر همچنین با اشاره به آمادگی شهرستان رودسر در جهت آموزش های عمومی و تخصصی گفت: ارتقا سطح دانش و آگاهی مردم در زمینه امداد رسانی و کمک های مختلف در زمان حوادث بسیار کاربردی خواهد بود از این رو آماده ایم تا با ایجاد شرائط لازم، دوره های آموزشی مردمی را میزبانی کنیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان هم در این دیدار با اشاره به اینکه استان گیلان از استان های حادثه خیز کشور است گفت: با اسائه آموزش های لازم آماده مقابله با حوادث و بحران های احتمالی هستیم.
مهدی ولی پور ایجاد خانه های هلال در سطح استان بویژه در روستاها را از سیاست های مهم جمعیت در جهت امدادرسانی سریع و فوری عنوان کرد و افزود: تلاش میکنیم تا امکانات لازم در اختیار خانه های هلال قرار گیرد.
وی ساخت پایگاه امداد و نجات کوهستان در منطقه زیاز اشکور را از مهمترین پروژه های در دست احداث این جمعیت در سطح شهرستان عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط خاص کوهستانی منطقه اشکور و حوادث این منطقه ساخت این پایگاه ضروری به نظر می رسید و تلاش میکنیم تا دهه فجر امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی