یکشنبه 17 آذر 1398

طرح محله بندی و منطقه بندی شهری به منظور ارائه هر چه بهتر و موثرتر خدمات در سطوح مختلف از سوی مدیریت شهری به شهروندان در شهرستان رودسر اجرایی می شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/20 13:44 ویرایش : ‎1398/07/20 13:52 بازدید: 85

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ نشست تبیین اهمیت برنامه های راهبردی -عملیاتی شهر و شهرداری و پیگیری اقدامات شهرداری ها با توجه به ابلاغ دستورالعمل های طرح محله بندی و منطقه بندی شهری از سوی وزارت کشور صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر برگزار شد .
حسین اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر در این نشست گفت : طرح محله بندی و منطقه بندی شهری به منظور ارائه هر چه بهتر و موثرتر خدمات در سطوح مختلف از سوی مدیریت شهری به شهروندان در شهرستان رودسر اجرایی می شود.
وی تصریح کرد : توسعه شهر در آینده با نظام منطقی و درنظر گرفتن رفاه عمومی و همچنین متعادل کردن تراکم و پراکندگی جمعیت و تامین سلامت مردم از امتیازات اجرای این طرح به شمار می رود .
فرماندار شهرستان رودسر در ادامه اولین گام در اجرای این طرح را شناسایی وضعیت موجود دانست و از همه شهرداران خواست تا در اسرع وقت نسبت به جمع آوری اطلاعات و شناسایی محله های شهر اقدام لازم را بعمل آورند .
نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر ارائه برنامه های کاربردی و هدفمند و شناخت مشکلات اساسی و راهکارهایی برای حل آن را از ملزومات بهینه سازی محیط شهری دانست و گفت : تحقق این امر برنامه ریزی مناسب و صحیح از سوی شهرداران را می طلبد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز در این نشست هدف از اجرای طرح محله بندی را افزایش مشارکت عمومی مردم عنوان نمود و گفت : مشارکت مردم در عرصه های مختلف توسعه و آبادانی منطقه را بهمراه خواهد داشت .
وی خاطر نشان کرد : داشتن یک فضای شهری مناسب بدون تعامل و همکاری همه دستگاههای اجرایی در سطح شهرستان امکانپذیر نیست .
عباسقلی پور در ادامه به تهیه برنامه عملیاتی –راهبردی توسعه شهری اشاره کرد و گفت : این طرح بر رشد اقتصادی شهرها تاکید داشته و با شناسایی و به کارگیری پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه اقتصادی شهر زمینه توسعه همه جانبه در سطوح مختلف جامعه را فراهم می کند .

دولت و ملت همدلی و همزبانی