یکشنبه 17 آذر 1398
همایش پدافند غیر عامل شهرستان رودسر برگزار شد

فرماندار شهرستان رودسر : هدف از پدافند غیرعامل پیشگیری از حوادث و در کنار آن بهره گیری از فرصت ها برای بهبود شرایط روانی و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه است .

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/12 22:12 بازدید: 74

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ صبح امروز حسین اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر در همایش پدافند غیر عامل که در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر برگزار شد گفت  : پدافند غیرعامل در تعریفی جامع به معنای مجموعه اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری ، ارتقای پایداری ملی و تسهیل در امر مدیریت بحران در برابر تهدیدات دشمن می شود  .

 وی  با بیان اینکه زندگی انسانها همواره با وقوع حوادث  اجین است افزود : بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون داشتن انسان‏ها از خطرات احتمالی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد

نماینده عالی دولت در شهرستان رودسر تصریح کرد: پدافند غیرعامل موضوعی فرابخشی است و نیاز به همراهی همه آحاد جامعه دارد، چون هدف از پدافند غیرعامل پیشگیری از حوادث و در کنار آن بهره گیری از فرصت ها برای بهبود شرایط روانی و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه است .

حسین اسمعیل پور مردمی شدن اصول پدافند غیرعامل را مهمترین موفقیت در این عرصه برشمرد و افزود: آموزش نیروی انسانی به عنوان یک اصل مهم در این زمینه امری ضروری است.

وی  با اشاره به حادثه خیز بودن شهرستان رودسر اظهار کرد : بطور حتم اجرای طرح های پدافند غیرعامل و آمادگی زیرساختی می تواند هزینه های فراوان خسارات پس از بحران را کاهش دهد و این مهم با نگاه ویژه به امر آموزش و آمادگی دستگاه های اجرایی در اجرای الگوها و طرح های پدافند غیرعامل میسر خواهد شد . 

دولت و ملت همدلی و همزبانی