پنجشنبه 4 بهمن 1397
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رودسر برگزار شد .

سرپرست فرمانداری رودسر : رویکرد اجتماعی نگاه کلیدی دولت در مبارزه با مواد مخدر

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/03/24 12:23 بازدید: 144

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر ؛ علی وارسته بهدانی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر یکی از مباحث مهم در جامعه اسلامی و بین المللی را مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت : هرچند در سطح بین المللی آنطور توجه ای که انتظار می رفت به صورت جدی مقابله نمی شود اما در نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه وافری به این موضوع شده است .

سرپرست فرمانداری رودسر افزود : خوشبختانه دولت تدبیر و امید نگاه خاصی به مقوله مبارزه با مواد مخدر دارد و مهمترین محور مبحث دولت در این زمینه رویکرد اجتماعی است .

وی برضرورت دخالت همه دستگاهها به صورت توامان در مقوله مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت : ضرورت دارد این موضوع به خوبی در جامعه احیا و نهادینه شود .

به گفته وی علیرغم همه تهدید ها و فضاسازی هایی که علیه کشورمان وجود دارد خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد مخدر کارنامه قابل قبولی داشته است .

وارسته همچنین بر ضرورت پیشگیری ، مشارکت حوزه های علمی ، افزایش حساسیت در جامعه ، مشارکت های عمومی و آگاهی های اجتماعی را موثرترین راهها برای مبارزه با مواد مخدر دانست .

سرپرست فرمانداری رودسر بیان داشت : به مناسبت 26 ژوئن پنجم تیرماه سالروز مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه ماحصل دستاوردهای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان رودسر برپا خواهد شد .

در ادامه شاهکویی دبیر مبارزه با مواد مخدر استان گیلان از کشف 600 کیلوگرم مواد مخدر از اول سال جاری تا کنون در استان خبر داد و گفت : کار مقابله با مواد مخدر را با شدت و جدیت دنبال می کنیم .

وی امسال را سال پیشگیری و پیگیری مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد و گفت : 5 تیر فرصت مغتنمی برای آگاه سازی جامعه از مضرات مواد مخدر است .

شاهکویی با اشاره به تعداد مراکز فعال در این بخش گفت : 370 مرکز درمانی و 40 کمپ ترک اعتیاد در استان فعالیت دارند

وی در ادامه بر ضرورت آموزش و فرهنگ سازی از مضرات مواد مخدر در جامعه تأکید کرد .

وی به برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره و برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی و تجلیل و تقدیر از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر را ازجمله آنان دانست .

دولت و ملت همدلی و همزبانی