دوشنبه 31 تیر 1398

شرایط تولید و خرید برگ سبز چای در شهرستان رودسر مطلوب و رضایت بخش است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/20 14:24 بازدید: 116

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رودسر : فرماندار رودسر در دیدار با رئیس سازمان چای کشور شرایط تولید و خرید برگ سبز چای را در سال زراعی جدید مطلوب و راضی کننده دانست و گفت : با اهتمامی که دولت در زمینه افزایش نرخ برگ سبز چای ایجاد کرده مطمئنا افق روشنی برای آینده توسعه صنعت چای متصور خواهیم بود .
اسمعیل پور فرماندار شهرستان رودسر با بیان اینکه شرایط کنونی این وضعیت را نشان می دهد که اعتماد عمومی بین چایکاران و مسئولان به نحوه شایسته ای افزایش یافته افزود : امیدواریم روند اعتماد سازی دوسویه دولت و مردم همچنان استمرار داشته باشد .
وی افزایش نرخ تضمینی برگ سبز چای را در حمایت از چایکاران امری بدهی برشمرد و گفت : دولت با افزایش ملموس برگ سبز چای این شرایط را ایجاد کرد که کشاورزان بیش از این متضرر نشوند و منافع و مصالح آنها بخوبی تامین و تضمین شود .
فرماندار شهرستان رودسر با یاد آوری اینکه در سالهای قبل کشاورزان چایکار با مشکلات فراوانی چای خود را به کارخانجات چایسازی تحویل و می فروختند تصریح کرد : امسال علاوه بر اینکه وضعیت برگ سبز چای فوق العاده بود چایکاران محصول خوبی را به کارخانجات چایسازی تحویل دادند و کارخانجات نیز حتی بیشتر از نرخ مصوب از چایکاران خرید کردند که همه اینها نشان می دهد حمایت دولت در حوزه حمایت از چایکاران جدی بوده و آثار آن نیز مشهود گردیده است .
وی طرح جشنواره دائمی چای را در شهرستانهای گیلان مورد ستایش قرار داد و گفت : شهرستان رودسر نیز از هیچ تلاشی برای برپایی این جشنواره فروگذار نخواهد کرد .
در ادامه این نشست رئیس سازمان چای کشور نیز گفت : سال گذشته 5500 هکتار از باغات چای شمال مشمول طرح بهزارعی قرار گرفتند .
وی با اشاره به افزایش 21 درصدی قیمت خرید برگ سبز چای نسبت به سال گذشته آن را اقدامی موثر در راستای حمایت همه جانبه دولت از باغداران چای اعلام نمود .
جهانساز در ادامه ارزش خرید برگ سبز چای در سال جاری 150 میلیارد تومان اعلام و گفت: 85 میلیارد تومان از این میزان معادل 60 درصد به چایکاران پرداخت شده است .

دولت و ملت همدلی و همزبانی